Connect with Us

E mbani mend Tramezzanin?/ Ish-ndihmësi i De Biasit i çudit të gjithë me vendimin e tij

Seria A

E mbani mend Tramezzanin?/ Ish-ndihmësi i De Biasit i çudit të gjithë me vendimin e tij

Publikuar

-

Paolo Tramezzani, zëvendës trajneri i Shaipqrisë në kohën e Giannni De Biasit, prej disa ditësh ka marrë dejtimin e Livornos, që luan në Serie B.

së fundmi, Tramezzani ka befasuar jp pak me vendimin e tij ku ka detyruar ekipin të “emigrojë” nga Livorno në Montekatini, për të gjetur fusha më cilësore për të bërë stërvitjen, ku lojtarët të mos dëmtohen gjatë seancës stërvitore për shkak të gjendjes së keqe të fushës.

Synimi kryesor i Tramezzanit është të arrijë mbijetesën në Serie B, edhe pse duket shumë e vështirë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE