Connect with Us

E pabesueshme/ Zbulohet trajneri i papunë që refuzoi Real Madridin

La Liga

E pabesueshme/ Zbulohet trajneri i papunë që refuzoi Real Madridin

Publikuar

-

Mauricio Pochettino u shkarkua me datë 19 nëntor nga Tottenham dhe po pret të nisë një aventurë të re. Trajneri argjentinas nuk dëshiron të nxitohet dhe ka refuzuar ofertën e parë.

The Sun raporton se Real Madrid e pëlqen shumë për sezonin e ardhshëm dhe presidenti Perez ia ka bërë të qartë diçka të tillë 47-vjeçarit. Pochettino ka marrë kohë dhe shkaku quhet… Manchester City.

Prej disa ditësh po flitet për një largim të Pep Guardiolës në fund të sezonit dhe ish-trajneri i Tottenham po ndjek me vëmendje situatën. Dëshira e tij e madhe është të ulet në pankinën e “Cityzens”, klub që e preferon përpara Real Madrid.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: