Connect with Us

Roveshata e frikshme/ Sulmuesi bën për spital kundërshtarin (video)

Sport

Roveshata e frikshme/ Sulmuesi bën për spital kundërshtarin (video)

Publikuar

-

Një gol i japonezit Nakajima i dha fitoren Portos në ndeshjen e Kupës së Portugalisë kundër Santa Clara dhe kualifikoi “Dragonjtë e Oportos” në çerekfinale. Ndeshja ishte e fortë dhe nuk munguan as dëmtimet.

Ze Luis është golashënuesi më i mirë i Portos me 7 gola, teksa njihet edhe për veprimet e tij akrobatike. Sulmuesi nga Kepi i Gjelbërt shënoi një eurogol me roveshatë në ndeshjen e 2 dhjetorit kundër Ferreira.

Të njëjtën gjë tentoi edhe mbrëmjen e kaluar, por gaboi shënjestër. 28-vjeçari u përpoq të shënonte një tjetër gol me roveshatë, por goditi keq në kokë mesfushorin Rui Filipe.

Lojtari mik u palos në tokë, u largua nga fusha me barelë dhe përfundoi në spital. Vetëm karton i verdhë për Ze Luis, i cili duhet të tregohet më i kujdesshëm në realizimin e akrobacive. /Abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: