Connect with Us

Rudi Vata nis punë të re, bashkohet me ekipin e njohur belg

Sport

Rudi Vata nis punë të re, bashkohet me ekipin e njohur belg

Publikuar

-

Rudi Vata ka nisur tashmë edhe zyrtarisht punën e tij të re si konsulent sportiv i klubit belg të Muskron. Ish-kapiteni i përfaqësueses shqiptare, është punësuar nga belgët për të ndihmuar këtë skuadër të bëjë hapin para në kërkim të trofeve dhe të pjesëmarrjes në aktivitetet ndërkombëtare, duke shpresuar që Vata të japë këshillat e duhura në fushë të ndryshme të jetës së klubit.

Ai ka udhëtuar të mërkurën drejt Belgjikës dhe që dje, pas firmës, ka nisur menjëherë të vër ënë zbatim planin e ri të punës për pjesën e dytë të sezonit, pasi ka firmosur me klubin në fjalë deri në qershorin e vitit 2020. Kësisoj, do të mbyllet ky edicion dhe pastaj do të bëhet bilanci për vazhdimësinë apo jo të punës së përbashkët.

Sipas vetë njoftimit të klubit të Muskron, pozicioni i këshilltarit sportiv i mundëson Vatës të japë këndvështrimin e tij “në çështjet e transferimeve dhe rekrutimit, skautimit e gjithashtu për të vënë eksperiencën e tij ndërkombëtare në dispozicion të stafit teknik, sportiv dhe mjekësor të klubit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: