Connect with Us

Vllaznia nis merkaton, Jonuz do patjetër në ekip lojtarin e Luftëtarit

Sport

Vllaznia nis merkaton, Jonuz do patjetër në ekip lojtarin e Luftëtarit

Publikuar

-

Vllaznia i ka idetë e qarta për afrimet. Edhe pse zyrtarisht merkatoja nuk ka nisur, Mirsad Jonuz i ka “piketuar” dy lojtarë. Bëhet fjalë për Realdo Filin dhe Omar Turad Kamaran. I pari është pjesë e Luftëtarit, ndërsa i dyti shpalli “divorcin” e parakohshëm me Kukësin.

Fieraku i ka të gjitha karakteristikat e futbollistit që trajneri deklaroi se e kishte bindur dhe që në janar do t’i bashkohej. Vetëm emri i mbeti pa zbuluar, por edhe atë “Panorama Sport” e mësoi.

“Kemi nevojë për afrime. Do të kthehet Hygor, por na duhet një organizator dhe dy sulmues të mirë. Më pas mund të jemi një ekip shumë i mirë dhe i barabartë me rivalët. Pas javës me Partizanin do të flas me administratorin dhe drejtorin. Do t’i sqarojmë këto situata. Kam folur me një lojtar, ka mbaruar. Është i ri dhe i mirë për sulmin dhe mesfushën. Është i duhuri për Vllazninë dhe nëse gjithçka shkon si duhet, do të vijë në janar. Kemi mundësi të tjera për sulmin, edhe pse janari nuk ofron shumë. Por do të bëjmë çmos që t’i gjejmë dy sulmuesit”, kështu shprehej tekniku maqedonas për mediat, fill pas humbjes me Vllazninë.

Çështja është, a mund ta marrin kaq lehtë mesfushorin me tipare sulmuese prej Luftëtarit? Gjithsesi, janari do të vendosë gjithçka. Kujtojmë se futbollisti i vitlindjes 1996 pati një “krisje” me klubin pak kohë më parë. Ai u detyrua që të stërvitej te moshat për disa ditë, deri në momentin që e kthyen te Luftëtari i madh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: