Connect with Us

“Çmendet” Jonuz: Dua 10 futbollistë te Vllaznia në merkaton e janarit

Sport

“Çmendet” Jonuz: Dua 10 futbollistë te Vllaznia në merkaton e janarit

Publikuar

-

Në prag të transfertës me Partizanin, Vllaznia është grumbulluar dhe skuadra pritet që të jetë më e plotë për këtë takim delikat. Trajneri Mirsad Jonuz pritet që ta ketë skuadrën më të plotë dhe këtë e ka theksuare dhe në konferencën e sotme për mediat, ku Jonuz ka thënë mes të tjerave, se e respektin, por nuk e ka frikë skuadrën e kuqe…

“Jemi më të plotë, pasi edhe Ualusimibi është gati pasi e kaloi dënimin, u kemi folur shumë lojtarëve për Partizanin, synimet dhe kualitete që ka dhe pas ndeshjes me Kukësin që ne humbëm, duhet që të mendojmë vetëm për sfidën e radhës, për të dalë me rezultat pozitiv, – tha trajneri Jonuz.

“Besoj te skuadra dhe lojtarët që kam në dispozicion. Dua pikë dhe sa herë që ja kam kërkuar djemve,e ma kanë plotësuar dëshirën. Këtë dua edhe në këtë takim. Ishalla marrim pikë, por fitorja natyrisht që do të ishte akoma më mirë. Le të shpresojmë, duke bërë një lojë të mirë dhe të zbatojmë porositë e lëna në stërvitje”.

Partizani ka mungesa, por Jonuz flet edhe për emrat që ka kundërshtari: “I njoh mirë, Partizani është një ekip me kualitete dhe shumë lojtarë me eksperiencë. Nuk është se do t’u prishin punë mungesat. Nëse nuk kanë Boldorin është Bitri, apo Çinari dhe Asani që janë shumë lojtarë me cilësisë në ofensivë”.

Në listën e skuadrës së Vllaznisë kanë dalë emrat e parë që synohen në merkato. Sipas trajnerit Jonuz: “Po, kam dhjetë emra në listë dhe jo dy… Kam menduar për ato që mund të bëhen dhe alternativat. Shpresoj që në merkato të na ci mirë dhe të jemi më kompetitivë në pjesën e dytë të garës. Atëherë skuadra do të ketë synime më të qarta, për të shkuar aty ku duan drejtuesit”, – tha trajneri Mirsad Jonuz në fund të prononcimit në konferencën për shtyp ditën e sotme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: