Connect with Us

E rëndë/ Futbollisti i njohur detyrohet të lërë menjëherë futbollin, ka probleme me zemrën

Sport

E rëndë/ Futbollisti i njohur detyrohet të lërë menjëherë futbollin, ka probleme me zemrën

Publikuar

-

Tronditet Ajaxi dhe e gjithë Holanda. Mbrojtësi holandez, Daley Blind, shtyllë e Ajaxit dhe e kombëtares së “Tulipanëve”, detyrohet të heq dorë nga futbolli për shkak të gjendjes shëndetësore.

29-vjeçari ka një inflamacion në muskujt e zemrës dhe po mbahet nën kujdesin e rreptë të stafit mjekësor. Lajmi është bërë i ditur në një komunikatë për shtyp nga Ajax, ku ndër të tjera thuhet se lojtari nuk do të grumbullohet me pjesën tjetër të ekipit për kampin stërvitor gjatë muajit janar, pasi do të qëndrojë në Amsterdam, ku do t’i nënshtrohet një faze rikuperimi që mund të zgjasë disa kohë.

Ende nuk dihet se kur do të rikthehet sërish në fushën e lojës, por rrezikon shumë pjesëmarrjen me Holandën në Euro 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: