Connect with Us

Interi shtyp Genoan, shkëlqen Lukaku/ E bën sefte dhe e ardhmja e ziklatërve

Seria A

Interi shtyp Genoan, shkëlqen Lukaku/ E bën sefte dhe e ardhmja e ziklatërve

Publikuar

-

Interi kalon pengesën e radhës dhe merr kryesimin e Serisë A, edhe pse me pikë të plota me Juventusin, 42, por zikaltrit kanë golavarazh më të mirë.

Djemtë e Contes fituan në “San Siro” 4-0 ndaj Genoas. Lukaku hapi serinë e golave në 31′, dy minuta më pas belgu asiston për Gagliardinin, i cili dyfishon rezultatin.

Në pjesën e dytë, zikaltrit shënuan edhe dy herë të tjera me Espositon 64′ dhe Lukakun 70′.

17-vjeçari që konsiderohet si e ardhmja e Interit shënoi golin e parë në karrierë në Serie A, ndërsa Lukaku shënoi golin e dytë personal ëpr këtë takim pas një veprimi të bukur brenda zone. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: