Connect with Us

“Kosova është Serbi”/ UEFA dënon kombëtaren e njohur

Sport

“Kosova është Serbi”/ UEFA dënon kombëtaren e njohur

Publikuar

-

UEFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Çekisë me 17,750 euro për mesazhe politike provokuese dhe hedhjen e sendeve në fushë gjatë ndeshjes ndaj Kosovës.

Më 14 nëntor, në “Doosan Arena”, Rep. Çeke priti Kosovën në një ndeshje tepër të rëndësishme që përcaktoi fatin e grupit eliminatore. Çekia fitoi 2-1 dhe siguroi zyrtarisht biletën për në Euro 2020.

Gjatë ndeshjes, pati thirrje “Kosova është Serbi” si dhe ishin vendosur disa flamuj serbë. Për këtë arsye, UEFA ka vendosur të gjobisë Rep. Çeke. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gjeti rrugën e rrjetës me fanellën e Rangers, por shikoni çfarë i ndodh Kamberit

Publikuar

-

Nga

Prurja më e re e Kombëtares shqiptare, Florian Kamberi, gjeti rrugën e rrjetës me Rangers, por anësori do i prishte festën sulmuesit. Kamberi e nisi nga stoli takimin mes Rangers dhe Livingstonit, ndërsa Gerrard vendosi ta aktivizonte në minutën e 56 të ndeshjes. Kent do të kalonte ekipin skocez në avantazh 3 minuta pas hyrjes […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Publikuar

-

Nga

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon fantastik te Verona. Jo vetëm, pasi bashkë me Kumbullën kanë arritur të ndalnin sulmet më të frikshme të Serie A. Ai pati një lidhje me video me Supersport, ku foli për gjithçka. Temë e nxehtë ishte e ardhmja, ku sipas tij asnjëherë nuk i dihet. ”Lazio kishte disa raste. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shpulla dhe lëvizje si në Wrestling, nuk do e besoni si reagon Igli Tare pas fitores me Interin

Publikuar

-

Nga

Igli Tare nuk është përmbajtur pas fitores së fundit që ka marrë Lacio ndaj Interit në shifrat 2-1. Si një finale e parakohshme është pritur kjo përballje, pasi luhej mes dy ekipeve që pretendojnë të fitojnë titullin kampion në Seria A. Drejtori sportiv i kryeqytetasve është një nga personat më të lavdëruar në këto kohë […]

LEXO TE PLOTE