Connect with Us

Ndeshja më e shëmtuar e sezonit/ Evertoni dhe Arsenali zhgënjejnë tifozët

Premier Liga

Ndeshja më e shëmtuar e sezonit/ Evertoni dhe Arsenali zhgënjejnë tifozët

Publikuar

-

Evertoni dhe Arsenali kanë barazuar pa gola në ndeshjen hapëse të javës së 18-të të Premier League. Një ndeshje e mërzitshme dhe pa pikë emocioni në “Goodison Park”.

Të dy ekipet drejtoheshin në këtë ndeshje nga trajnerët e përkohshëm. Arteta dhe Ancelotti ishin të pranishëm në stadium dhe nga nesër ata do të fillojnë punën në ekipet respketive, spanjolli në krye të Arsenalit dhe italiani në krye të Evertonit.

Pas javës së 18-të, Arsenali renditet në vendin e 9 me 23 pikë, ndërsa Evertoni në vendin e 15 me 19 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE