Connect with Us

Zyrtare: Ancelotti merr drejtimin e ekipit të madh/ Paga e tij është e frikshme

Premier Liga

Zyrtare: Ancelotti merr drejtimin e ekipit të madh/ Paga e tij është e frikshme

Publikuar

-

Everton ka zyrtarizuar pak më parë Carlo Ancelottin si trajnerin e tyre të ri. Italiani ka nënshkruar një kontratë 4.5-vjeçare me klubin anglez dhe do të përfitojë 11.5 milionë paundë në sezon, duke lënë pas edhe Jurgen Klopp.

Kjo do të jetë paga e Carlo Ancelottit tek Everton:

– 11.5 milionë paundë në vit
– 958 mijë paundë në muaj
– 221 mijë paundë në javë
– 31.5 mijë paundë në ditë
– 1300 paundë në orë
– 22 paundë në minutë

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE