Connect with Us

Atalanta-Milan, formacionet zyrtare/ Gjimshiti nga minuta e parë

Seria A

Atalanta-Milan, formacionet zyrtare/ Gjimshiti nga minuta e parë

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Atalanta-Milan, që starton në orën 12:30. Kjo sfidë, është shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat, të cilat kërkojnë sa më shumë pikë të jetë e mundur deri në fund të sezonit, që të arrijnë tek objektivat e tyre.

Gasperini ka zgjedhur një ekip me shumë pak ndryshime nga javët e shkuara dhe ka vendosur që t’i besojë sërish në qendër të mbrojtjes gjigantit shq1iptar, Berat Djimsiti. Futbollisti kuqezi duket se është shndërruar në një lider në mbrojtjen bergameske.

Ndërsa Pioli, ka befasuar me disa zgjedhje të tij. Musacchio dhe Romagnoli do të bëjnë dyshen e qendrës së mbrojtjes, ndërsa Bonaventura është rikthyer të jetë i rëndësishëm në mesfushë, krah Kessie e Bennacer. Suso dhe Calhanoglu luajnë në krahët e sulmit, ndërsa Leao do të udhëheqë skuadrën, i cili është preferuar para bomberit polak, Piatek.

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini, Toloi, Palomino, Djimsiti, Castagne, De Roon, Pasalic, Gosens, Gomez, Malinovski, Ilicic. Trajner: Gasperini

MILAN (4-3-3): Donnarumma, Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Bennacer, Bonaventura, Suso, Calhanoglu, Leao. Trajner: Pioli/abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ditë zie për tifozët Atalantës, koronavirusi merr njeriun e tyre të dashur

Publikuar

-

Nga

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit. Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë […]

LEXO TE PLOTE