Connect with Us

E pabesueshme/ Ja sa vite ka Milani që nuk humbte 5-0

Seria A

E pabesueshme/ Ja sa vite ka Milani që nuk humbte 5-0

Publikuar

-

Milan është poshtëruar me shifrat 5-0 ndaj Atalantës ditën e sotme në transfertë, duke e mbyllur vitin në mënyrën më të turpshme. Një poshtërim i tillë nuk kishte ndodhur që nga viti 1998, ku në atë kohë kuqezinjtë e mbyllnin sezonin në vendin e dhjetë.

Humbja e fundit 5-0 është siç e thamë në vitin 1998 në një përballje ndaj Romës, me “Djallin” që prekte fundin dhe mposhtej me një manita. Rastësia është që edhe këtë sezon Milani renditet në vendin e dhjetë, i njëjti pozicion që mbylli kampionatin në sezonin 97/98, kur është edhe humbja e fundit 5-0.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE