Connect with Us

E turpshme/ Man. United mundet edhe nga vendi i fundit

Premier Liga

E turpshme/ Man. United mundet edhe nga vendi i fundit

Publikuar

-

Vijon të zhgënjejë akoma dhe më shumë, javë pas jave, Manchester United. Pas barazimit të javës së kaluar në shtëpi me rezultatin 1-1 përballë Everton, “Djajtë e Kuq” u mundën këtë të dielë 2-0 dhe nga Watfort, i cili renditet i fundit në klasifikim.

Për Watford, ky trepikësh ishte mjaft i rëndësishëm nëse ka ndër mend të qëndrojë edhe sezonin e ardhshëm në Premier League.

Golat për ekipin e Watford u shënuan në pjesën e dytë nga Sarr dhe Deneey, ndërsa ekipi i Solskjaer ishte i pafuqishëm të reagonte. Me këtë humbje pozitat e norvegjezit në stolin e Manchester United duket se janë lëkundur ndjeshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: