Connect with Us

Kukësi-Skënderbeu/ Të dy trajnerët publikojnë formacionet zyrtare

Sport

Kukësi-Skënderbeu/ Të dy trajnerët publikojnë formacionet zyrtare

Publikuar

-

Do të luhet në “Elbasan Arena”, supersfida mes Kukësit dhe Skënderbeut. Një përballje që vitet e fundit ka prodhuar një rivalitet tepër të fortë.

Verilindorët e Shpëtim Duros, vijnë në këtë sfidë si kryesues të kampionatit, ndërkohë në krahun tjetër, korçarët, janë duke kaluar një moment tepër të vështirë, teksa vijnë pas 3 humbjesh radhazi.

Kujtojmë që sfida e fazës së parë përfundoi në barazim 0-0, me Skënderbeun që e dominoi takimin. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, teksa kanë hedhur në fushë futbollistët më të mirë të mundshëm. Vlen për t’u theksuar se në këtë sfidë vendos drejtësi gjyqtari Enea Jorgji.

FORMACIONET ZYRTARE:

KUKËSI: Xhika, Maliqi, Musta, Teqja, Obanor, Musolli, Ethemi, Rroca, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro.

SKËNDERBEU: Koliçi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Meksi, Taipi, Daja, Gripshi, Ndeki, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Juventusit u shkruan letër Kukësit, Partizanit dhe Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Pandemia që ka pushtuar të gjithë botën ka vënë në rrezik serioz të ardhmen e futbollit në Europë, pasi klubet po përballen me një krizë të madhe financiare si pasojë e ndalimit të të gjitha aktiviteteve. Kjo ka shtyrë presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli, që t’u shkruajë të gjithë anëtarëve të ECA, organizatës që klubeve […]

LEXO TE PLOTE