Connect with Us

Milani u turpërua 5-0/ Pioli bën premtimin e madh për tifozët

Seria A

Milani u turpërua 5-0/ Pioli bën premtimin e madh për tifozët

Publikuar

-

Milan kompletoi një nga paraqitjet më zhgënjyese të këtij sezoni.

Kuqezinjtë u mposhtën në transfertë nga Atalanta. Por, përpos fateve të takimit, ajo që dhemb është rezultati, me Bergamaskët që shënuan plot 5 gola në portën e kuqezinjtë.

Një paraqitje që është cilësuar si e papranueshme edhe nga trajneri i Milanit, Stefano Pioli, i cili pas takimit është shprehur se skuadra nuk funksionoi ashtu siç duhet dhe se do të nis punën për të ngritur Milanin e vërtetë.

“Ne e gabuam ndeshjen kundër ekipit më të dobët të mundshëm me të cilin mund ta bënim atë. Është e qartë se ky nuk mund të jetë Milani i vërtetë, sepse kohët e fundit kemi bërë paraqitje të mira. Duhet të pranojmë fajet, sepse kemi bërë gabime dhe duhet të punojmë. Kjo paraqitje nuk tregon atë që jemi ne. Të gjithë duhet të punojmë, duke u nisur nga unë, sepse kjo ndeshje ishte totalisht nën nivelin tonë,” përfundoi Pioli për “DAZN”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE