Connect with Us

Real M-Atl.Bilbao, formacionet zyrtare/ Zidane ul në stol dy yjet e mëdhenj për dy adoleshentë

La Liga

Real M-Atl.Bilbao, formacionet zyrtare/ Zidane ul në stol dy yjet e mëdhenj për dy adoleshentë

Publikuar

-

Real Madrid do të presë Atl.Bilbaon në “Bernabeu” për javën e 18-të të La Ligës. Madrilenët do të kërkojnë fitoren për t’iu bashkëngjitur Barcelonës në vend të parë, që momentalisht ka 3 pikë më shumë se ata.

Përsa i përket formacionit zyrtar, Zidane ka lënë në stol Bale & Isco dhe në vendin e tyre ka aktivizuar dy adoleshentët brazilianë Rodrygo dhe Vinicius Junior.

Ndeshja fillon në orën 21:00. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Spanja në kolaps prej koronavirusit/ Real Madrid bën gjestin e madh

Publikuar

-

Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Spanjë, teksa numri i të infektuarëve dhe i viktimave po rritet ndjeshëm. Tashmë, spanjollët për shkak edhe se nuk e morën shumë seriozisht këtë të keqe, janë kthyer në vatrën më të ndezur në Europë, pas Italisë. Ndërkohë, ashtu si në italia, edhe Spanja po vuan mungesën […]

LEXO TE PLOTE