Connect with Us

Varane është i urtë?/ Alba e nxjerr zbuluar, ja si e ofendoi francezi në “El Clasico”

La Liga

Varane është i urtë?/ Alba e nxjerr zbuluar, ja si e ofendoi francezi në “El Clasico”

Publikuar

-

Jordi Alba është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe prej shumë vitesh tashmë, ka ruajtur vendin e titullarit në krahun e majtë të Barcelonës. Fakti që luan prej shumë vitesh në Katalonjë, ka bërë që të ketë një “urrejtje” të madhe për futbollistët e Real Madrid, në veçanti me Raphael Varane, me të cilin ka një raport aspak të mirë.

Për mediet iberike, Alba ka treguar dhe një bisedë me mbrojtësin francez, duke e nxjerrë zbuluar. “Të gjithë mendojnë se Varanë është një “shenjtor”, por nuk është ashtu. Një herë, ai më tha: “Ej miush, mos bëj si trim. Ti nuk ke as patentën!”

Është e vërtetë që Jordi Alba nuk e ka marrë ende patentën. Edhe pse 30-vjeç, mbrojtësi i Barcelonës shoqërohet në stërvitje nga i ati i tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE