Connect with Us

“Çmendet” Juventusi/ Bën gati transferimin e lojtarit më të kërkuar në Europë

Seria A

“Çmendet” Juventusi/ Bën gati transferimin e lojtarit më të kërkuar në Europë

Publikuar

-

Juventusi është pranë goditjes së madhe në merkaton dimërore. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, Paratici dhe Nedved, kanë arritur “të djegin” konkurrencën e skuadrave të mëdha europiane si Manchester United, Borussia Dortmund dhe Leipzig, për talentin 19-vjeçar të Salzburgut, Erling Braut Haaland.

Norvegjezi ka shënuar 28 gola në 22 ndeshje këtë sezon dhe mesa duket do të jetë dhurata e parë e “Zonjës” për Sarrin për merkaton e janarit. Juventusi ka lënë pas gjigantët e tjerë të Europës që interesoheshin serioizht për Haaland, falë marrëdhënieve të mira me agjentin e lojtarit, Mino Raiolën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: