Connect with Us

E vështirë për ta besuar, ja lojtari “fajtor” që i ka hequr Realit 7 pikë në La Liga

La Liga

E vështirë për ta besuar, ja lojtari “fajtor” që i ka hequr Realit 7 pikë në La Liga

Publikuar

-

Real Madridi e mbylli vitin 2019 në vendin e dytë në La Liga pas Barcelonës kryesuese.

Madrilenët kanë qenë të pafat në 3 barazimet e regjistruara këtë sezon ku mund të kishin marrë të paktën 7 pikë më tëpër. Pengesë për ekipin e Zinedine Zidane janë bërë shtyllat. Me pak më shumë fat, Madridi do t’i kishte fituar dy pikë më shumë ndaj Real Valladolid (1:1), Villarreal (2:2), Barcelona (0:0) dhe Athletic (0:0) dhe një pikë tjetër ndaj Mallorca (1:0).

Karim Benzema ka qenë më i pafati, pasi ka goditur shtyllën pesë herë, i ndjekur nga Jovic me dy herë. Në anën tjetër, shtylla nuk i ka ndihmuar Thibaut Courtois dhe Areolas në portë, pasi kundërshtarët e tyre e kanë goditur atë vetëm një herë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: