Connect with Us

Interi mbetet me “gisht në gojë”, kampioni i botës shokon me zgjedhjen e tij

Seria A

Interi mbetet me “gisht në gojë”, kampioni i botës shokon me zgjedhjen e tij

Publikuar

-

Olivier Giroud mund të rikthehet në Francë gjatë merkatos së janarit. Të paktën kështu ka deklaruar vetë sulmuesi i Chelsea-t, duke u shprehur se rikthimi në vendlindje është një mundësi konkrete për të. Giroud nuk po luan shumë nën drejtimin e Frank Lampard te “Blutë e Londrës” dhe për këtë arsye ka kërkuar të largohet në mënyrë që të mos humbasë Europianin e vitit të ardhshëm me kombëtaren e “Gjelave”.

Për 33-vjeçarin ka shprehur interes konkret Interi, që e sheh si zëvendësues të Lukakut, por deklarata e tij e fundit për një rikthim në Francë mund të mos jetë një lajm i mirë për zikaltrit. Giroud ndiqet edhe nga Crystal Palace në Premier League.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE