Connect with Us

E çuditshme/ Dy lojtarët e Milanit hynë në historinë e Serisë A

Seria A

E çuditshme/ Dy lojtarët e Milanit hynë në historinë e Serisë A

Publikuar

-

Pas gjashtë muajsh të parë të suksesshëm me Milanin, Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek nuk po bëjnë të njëjtën gjë këtë sezon të ri. Të dy futbollistë kuqezi janë kandidatë për tu larguar nga “San Siro” në merkaton e janarit.

Siç theksohet në uebfaqen e Gianluca Di Marzio që është një gazetar italian ekspert sa i takon merkatos, të dy janë nënshkrimet më të shtrenjta të janarit në historinë e Serie A.

Me fjalë të tjera, do të ishte një rekord më vete nëse Milani i largon Paquetën dhe Piatek, vetëm një vit më vonë. Paqueta kushtoi 38.4 milion €, ndërsa Piatek arriti nga Xhenova për një total prej 38 milion eurosh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: