Connect with Us

Sulmuesi i Interit na lë gojëhapur, ja çfarë bën gjatë Krishtlindjes (video)

Seria A

Sulmuesi i Interit na lë gojëhapur, ja çfarë bën gjatë Krishtlindjes (video)

Publikuar

-

Romelu Lukaku ka rilindur këtë sezon tek skuadra e Interit duke shënuar 12 gola në Serie A.

Sulmuesi belg është një nga protagonist tek zikaltrit dhe aktualisht është duke shijuar pushimet e festave të fundviti. Lukaku ka zgjedhur Dohan për të kaluar ditë e fundit të 2019-tës.

Edhe pse të gjithë futbollistë janë duke u relaksuar kjo nuk ka ndodhur me ish-lojtarin e Manchester United. Në një postim në rrjetin social Instagram, Lukaku shikohet duke u stërvitur maksimalisht për të qenë në formë për Interit.

Belgu ka vendosur mbishkrimin “Vrapi i mëngjesit për Krishtlindje”, si për të treguar se ai nuk e njeh pushimin dhe se po punon fort për pjesën e dytë të sezonit.

View this post on Instagram

Morning run on Christmas day 💯

A post shared by Romelu Lukaku (@romelulukaku) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: