Connect with Us

Bindin “Djajtë e Kuq”, shkatërrojnë “Qymyrxhinjtë”

Premier Liga

Bindin “Djajtë e Kuq”, shkatërrojnë “Qymyrxhinjtë”

Publikuar

-

Manchester United vetëm 4 pikë larg zonës Champions. “Djajtë e Kuq” reaguan në mënyrën e duhur pas humbjes me Watfordin, duke ftuar 4-1 me përmbysje me Newcastle në “Old Trafford” dhe falë humbjes së Chelsea-t në fushën e Southmaptonit, e shohin më pranë vendin e katërt.

Goli i Longstaff që në minutën e 17-të vetëm se e ngacmoi më shumë egon e skuadrës së drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer, që reagoi që në pjesën e parë, duke shënuar tri herë me Martial, Greenwood dhe Rashfrod,

Në pjesën e dytë, trajneri norvegjez aktivizoi Paul Pogbanë, që i dha më shumë dinamikë lojës së vendësve, të cilët shënuan edhe një gol tjetër me autor Martial (i dyti personal).

Për më shumë se 40 minuta, “Djajtë e Kuq” u mjaftuan me administrimin e lojës, me Newcastle që ishte i pafuqishëm për të ndryshuar rezultatin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: