Connect with Us

E mban mend Cetkovic të Partizanit dhe Laçit, nuk do e besoni ç’i ka ndodhur së fundmi mesfushorit

Sport

E mban mend Cetkovic të Partizanit dhe Laçit, nuk do e besoni ç’i ka ndodhur së fundmi mesfushorit

Publikuar

-

Ish-mesfushori i Laçit dhe Partizanit, Marko Cetkoviç është përzgjedhur futbollisti më i mirë i vitit 2019-të, në kampionatin malazez të futbollit.

33-vjeçari është pjesë e Sutjeskës, teksa ka zhvilluar një sezon të jashtëzakonshëm, duke qenë një nga protagonistët absolut te skuadra e tij, që u shpall kampion me 44 pikë në 19 ndeshje.

Kujtojmë që Cetkoviç ishte pjesë e Laçit në sezonet 2014-2016, ku në 45 takime realizoi 11 gola, ndërkohë që në vitit 2017 veshi fanellën e Partizanit, ku në 16 takime realizoi 1 gol.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE