Connect with Us

“El Clasico” edhe në merkato/ Zbulohet objektivi i njëjtë i Realit dhe Barçës

La Liga

“El Clasico” edhe në merkato/ Zbulohet objektivi i njëjtë i Realit dhe Barçës

Publikuar

-

“El Clasico” i parë i sezonit nuk prodhoi fitues, por ky “i dyti” pritet të mësojë triumfatorin e saj. Barcelona dhe Reali i Madridit dhanë gjithçka në fushën e blertë, ashtu siç do bëjnë edhe në merkato.

Këtë e konfirmon edhe objektivi i njëjtë i dy gjigantëve të La Liga, me katalanasit dhe kryeqytetasit që kanë prioritete të njëjta në merkato. Pierre-Emerick Aubameyang po mahnit me paraqitjet e tij te Arsenali dhe kjo e ka shndërruar në një objektiv për dy klubet e La Liga.

Gabonezi shihet si lojtari që do të sjellë në Spanjë golat e munguar, me Real e Barcelona që janë të gatshëm të bëjnë çmendurira për 30-vjeçarin e lindur në Francë. Një ofertë prej 60-70 milionë euro do të kënaqte të gjithë dhe merkato e janarit pritet të zbulojë edhe destinacionin e ri të Aubameyang.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE