Connect with Us

Ronaldo tregon golin më të bukur në karrierë/ Tifozëve të Juventusit nuk do t’u pëlqejë aspak

Seria A

Ronaldo tregon golin më të bukur në karrierë/ Tifozëve të Juventusit nuk do t’u pëlqejë aspak

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetaren italiane të DAZN, Diletta Leotta, ku ka folur për gjithçka, Championsin, Serinë A dhe të ardhmen.

“Bota ime është futbolli, por për mua ka rëndësi dhe bota jashtë futbollit. Jam bërë edhe biznesmen. Është normale që kur nis të krijosh diçka ndryshe, të shohin në tjetër mënyrë.”

Cristiano apo CR7?

Për mua nuk ndryshon gjë. Në shtëpi më thërrasin Ronaldo, në shkollë më quanin Cristiano, në futboll Cris, Ronny e kështu me radhë.

Sa e vështirë është të shënosh gol nga 1 në 10?

Mbrojtësit më të fortë janë ata me të cilët stërvitem: Bonucci, Chiellini dhe De Ligt.

Serie A dhe Champions, diferenca?

Është gjithçka ndryshe. Championsi është kompeticioni më i mirë në botë për një klub. Dëshiroj të luaj aty më shumë se në çdo garë tjetër.

Cili është lojtari më i mirë në Serinë A?

E kam marrë unë këtë çmim, kështu që tani për tani jam unë. Të shohim cili do të jetë vitin tjetër, por dëshiroj ta fitoj sërish.

Dëshiron të bëhesh trajner?

Nuk besoj se do të më pëlqente, nuk do të doja të bëhesha trajner. Do të isha më shumë njeri motivues sesa taktik.

Goli që i shënuat Juventusit me roveshatë…

Është goli më i bukur që kam shënuar. Buffonit dhe në një stadium shumë të bukur. Më duartrokitën të gjithë, ishte e mrekullueshme. Buffon është një njeri shumë i mirë, pas golit më përgëzoi, u tregua shumë i sjellshëm.

Si e gjen motivimin për t’u stërvitur me shumë përkushtim?

Ende dëfrehem, dëshiroj të luaj dhe të jem në formë. Bëj atë që dua e shpresoj që të gjithë të bëjnë atë që duan. Më paguajnë për të bërë atë që dua. Shpresoj që të gjithë të mund ta vlerësojnë atë që bëj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE