Connect with Us

Kupa e përbashkët/ Tërbohen serbët nga projekti i fundit Shqipëri-Kosovë

Sport

Kupa e përbashkët/ Tërbohen serbët nga projekti i fundit Shqipëri-Kosovë

Publikuar

-

Serbët, sa herë dëgjojnë të flitet, shkruhet apo mendohet për një bashkim të Shqipërisë më Kosovën, nuk e përjetojnë mirë. Kjo ndodh edhe në botën mediatike atje, që sigurisht nuk mund ta dalë jashtë opinionit që politika dhe qarqet nacionaliste kanë atje.

Së fundmi është konsideruar skandal fakti që Kosova dhe Shqipëria po mendojnë të bëjnë një Kupë të përbashkët, të quajtur “Nënë Tereza”. Projekti është bërë dhe është dorëzuar në UEFA. Synimi është që fituesi të shkojë në kompeticionet Europiane.

Kurir, me të mësuar idenë që FFKF dhe FSHF kanë, ka publikuar lajmin dhe sigurisht fjala SKANDAL në titull është e pashmangshme prej tyre. Në artikull është publikuar edhe deklarata e presidentit të FKF, Agim Ademi, i cili edhe ka zbuluar një nga projektet që do të përqafohej përzemërsisht nga të gjithë shqiptarët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: