Connect with Us

Trajneri i ri i Arsenalit bën deklaratën e fortë për Xhakën

Premier Liga

Trajneri i ri i Arsenalit bën deklaratën e fortë për Xhakën

Publikuar

-

Granit Xhaka merr një lajm të gëzuar në këto ditë festash.

Trajneri i ri Arsenalit, Mikel Arteta në një prononcim në “The Telegraph” ka deklaruar se mesfushori me origjinë shqiptare është një futbollist që e pëlqen shumë.

“Xhaka më pëlqen dhe pres prej tij shumë, e di që është i rëndësishëm për ekipin”.Jam këtu për ta ndihmuar atë, dua që ai të ndiejë se ne jemi prapa tij. Jo vetëm unë, por i gjithë klubi. Nëse ne mund t’i sillemi në mënyrën e duhur me të, gjithashtu edhe tifozët, unë mendoj se do të jetë i dobishëm për ekipin”, përfundoi trajneri i Arsenalit, Arteta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE