Connect with Us

“50 milionshi” Avdiaj largohet nga Trabzonspori, ja ku pritet të transferohet

Kombëtare

“50 milionshi” Avdiaj largohet nga Trabzonspori, ja ku pritet të transferohet

Publikuar

-

Donis Avdijaj nuk po arrin që të tregojë vlerat e tij si futbollist, megjithëse talenti nuk i mungon. Futbollisti i Kosovës ka rënë shpesh herë pre e skandaleve të ndryshme jashtë fushe dhe ka bërë që klube të ndryshme ta përjashtojnë dhe këtu kujtojmë edhe Shalken që e largoi megjithëse kishte një klauzolë që arrinte në 49 milionë euro.

Avdijaj është larguar nga Trabzonspori dhe klubi ka vendosur të mos e mbajë më. Megjithatë, ofertat për të nuk kanë munguar dhe Malatiaspori e Konjaspori janë dy klube që kanë nisur të interesohen për shërbimet e tij.

Mediat turke raportojnë se vetë trajneri i Trabzonsporit Unal Karaman ka shprehur dëshirën për ta larguar futbollistin sepse nuk po e bindte me aftësitë e tij. Pak kohë më parë, Avdijaj u përjashtua nga Vilemi në kampionatin holandez dhe sërish bëhej fjalë për një përjashtim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: