Connect with Us

E kryer/ Refik Halili vendos kush do jetë trajneri i ri i Tiranës

Sport

E kryer/ Refik Halili vendos kush do jetë trajneri i ri i Tiranës

Publikuar

-

Emanuel Egbo do të jetë trajner i Tiranës deri në fund të sezonit, sikurse raporton së fundmi Supersport. ABC News prej ditësh ka raportuar se nigeriani kishte fituar goxha pikë për të drejtuar bardheblutë. Në klubin 24 herë kampion të vendit nuk kanë dashur të eksperimentojnë.

Me Egbo në tre javë klubi mori 9 pikë dhe u rikthye qetësia, ndërkohë që edhe lojtarët tashmë janë më të çliruar. Vetë tekniku, nga një “jo” e prerë kaloi në do të bisedojmë. Presidenti Refik Halili do të kishte dashur të rikthente Ilir Dajën.

Gjithsesi trajneri i Skënderbeut, nën kontratë me korçarët, sqaroi të hënën në një lidhje direkte me emisionin “Pressing” në ABC News, se do të qëndronte në krye të bardhekuqve. Te Tirana, të ndodhur në kushtet ku alternativat bindëse jenë të pakta, kanë menduar t’i japin një shans Egbos.

Kjo është dukur edhe lëvizja me logjike, me shpresën që nigeriani do të vazhdojë ecurinë muajit dhjetor. Ekipin e njeh mirë, pasi është aty prej vitesh. I lidhur me fanellën është, por ajo që duhet parë në vazhdim është se si do ta menaxhojë ekipin në rast të ndonjë hapi fals, apo kur në grup të ketë të pakënaqur.

Gjithsesi mbetet për t’u parë, ashtu sikurse duhet pritur që klubi i Tiranës të dalë me një deklaratë dhe të heqë çdo dyshim mbi atë që do ta drejtojë ekipin bardheblu. Mungon vetëm zyrtarizimi për të nisur epoka Egbo. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: