Connect with Us

Arrihet akordi/ Ja kush do jetë trajner i ri i Tiranës

Sport

Arrihet akordi/ Ja kush do jetë trajner i ri i Tiranës

Publikuar

-

Është arritur para pak minutash marrëveshja mes drejtuesve të Tiranës dhe Emanuel Egbo, me këtë të fundit që i është besuar drejtimi i ekipit për të ardhmen.

Burime pranë “Panorama Sport”, bëjnë me dije, se ka pasur një  takim mes drejtuesve të Tiranës dhe 46-vjeçarit, dhe është vendosur që në krye të ekipit të vazhdojë  të jetë Egbo.

Diçka e tillë pritej, kjo edhe për shkak të rezultateve të fundit ku Egbo në tre ndeshje që e drejtoi ekipin, korri po kaq fitore. Së shpejti pritet të vijë edhe njoftimi nga vetë klubi bardheblu, për sa i përket marrëveshjes mes palëve.

Objektivi i Tiranës këtë sezon është fitimi i titullit kampion, dhe drejtuesit bardheblu shpresojnë se me Egbo në krye të ekipit do ia dalin të ariijnë objektivin e tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: