Connect with Us

Casemiro zgjedh lojtarin më të rëndësishëm të Barcelonës, bashkë me Messin

La Liga

Casemiro zgjedh lojtarin më të rëndësishëm të Barcelonës, bashkë me Messin

Publikuar

-

Mesfushori brazilian i Real Madridit, Carlos Casemiro, theksoi rolin kryesor të homologut të tij në skuadrën katalanase, Sergio Busquets. Në një intervistë për revistën “Líbero”, ai tha: “Së bashku me Messin, Busquets është lojtari më i rëndësishëm te Barcelona në vitet e fundit. Ne flasim për Messin, Luis Suarez, ose më përpara për Neymar, por për mua Busquets është një nga më të rëndësishmit. Kemi folur shumë për Iniesta dhe Xavi, por Busquets ishte gjithmonë atje, me punën e padukshme. Ai është një nga mesfushorët më të mirë mbrojtës”.

Busquets e kishte lavdëruar më herët punën e Casemiro, kur tha se i kushtonte vëmendje mënyrës së lojës së brazilianit si pjesë e “shtyllës kurrizore” të Real Madridit. “Është nder ta dëgjosh këtë vlerësim nga ai”, – shton Casemiro. – Krahasuar me mua, Busquets është ndryshe. Ai mund të mos ketë një fizik si imi, por pozicionohet shumë mirë. Gjithmonë është i vendosur mirë dhe kjo është shumë e rëndësishme”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti i Atletico Madridit ndërron jetë në një moshë fare të re

Publikuar

-

Një lajm i trishtë vjen nga Spanja ditën e sotme, me Atletico Madrid që ka njoftuar ndarjen nga jetë të 14-vjeçarit, që luante për moshat e “Los Colchoneros”. Christian Minchola Sanchez numëronte mbi 50 gola me moshat e Atleticos, por ditën e sotme është ndarë tragjikisht nga jeta. Klubi madrilen ka shprehur ngushëllime për familjen […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE