Connect with Us

Emocionuese/ Video: Ylli i NBA shpërthen në lot kur takon nënën pas 3 vitesh

Sport

Emocionuese/ Video: Ylli i NBA shpërthen në lot kur takon nënën pas 3 vitesh

Publikuar

-

Të arrish suksesin e të ndjekësh ëndërrat kërkon shumë përkushtim dhe ndonjëherë duhet të sakrifikosh edhe gjëra të çmuara në jetë. Chris Silva është një basketbollist i NBA, që i është dashur të shkëputet nga familja për të ndjekur karrierën e tij në këtë sport, ku luan në radhët e Miami Heat. Ky i fundit e takon familjen e tij vetëm një herë në 7 vjet, ndërsa hera e fundit kur ishte pranë nënës së ij ka qenë para 3 vitesh.

Kështu NBA ka vendosur ta surprizojë në këtë periudhë fesash Silvan, duke i sjellë pranë nënën e tij, që udhëtoi mijëra kilometra nga Gaboni drejt ShBA-së për të parë djali e saj nga afër teksa luan. Padyshim që kjo gjë ka sjellë emocione te basketbollisti, që nuk i ka përmbjtur dot lotët kur takon nënën e tij.

A surprise to remember!

It’s been 3 years since Chris Silva has seen his mother. Before Friday's game they reunited and it was everything you could imagine and more. Thanks to NBA Commissioner Adam Silver and Sr. Vice President of International Basketball Operations Kimberly Bohuny with the support of NBA Africa for making this happen.

Gepostet von Miami Heat am Freitag, 27. Dezember 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: