Connect with Us

Foto/ Formacioni më i mirë i këtij sezoni deri tani në La Liga

La Liga

Foto/ Formacioni më i mirë i këtij sezoni deri tani në La Liga

Publikuar

-

Formacioni më i mirë i La Ligas për gjysmën e parë të sezonit është bërë i ditur nga “WhoScored.com”. Real Madridi dominon me 4 lojtarë në formacion, ndërsa Barcelona ka vetëm dy futbollistë. Emri surprizë në formacion është portieri Fernandez. “Gardiani” i ekipit nga Valencia ka bërë shumë pritje këtë sezon.

Dani Carvajal ka fituar pozicionin e tij si mbrojtës i djathtë, ndërsa Varane nuk diskutohet. Alvarez i bashkangjitet atij duke lënë jashtë liste emra si Ramos apo Pique. Reguilon në krahun e majtë të mbrojtjes zë vend titullari. Mesfusha e përbër me 4 lojtarë gjen Messin në krahun e djathtë, Casemiron dhe Odegaard në qendër dhe Ouarzabalin e Sociedadit në krahun e majtë. Sulmi i besohet Suarezit dhe Benzemsë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE