Connect with Us

Mourinho i bën gjëmën Realit/ 80 milionë euro për kampionin e botës

La Liga

Mourinho i bën gjëmën Realit/ 80 milionë euro për kampionin e botës

Publikuar

-

Jose Mourinho është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Strategu portugez i ka kërkuar klubit të tij Tottenhamit, që të investojë një shumë të çmendur parash që të sjellë në Londër mbrojtësin e Real Madrid, Raphael Varane.

Ishte pikërisht strategu portugez ai që i besoi Varanes një fanellë titullari te Real Madrid dhe prej vitesh tashmë, është admirues i gjigantit francez. Edhe kur ishte te Manchester United, Mourinho insistoi për të arritur te firma e Varane, por Real Madrid nuk u tundua.

Tashmë në krye të Tottenham Hotspur, Mourinho nuk e ka harruar fiksimin e tij dhe është rikthyer të bëjë oferta të çmendura për mbrojtësin francez. Siç raportojnë mediet në ishull, oferta që Tottenham ka përgatitur është plot 80 milionë euro, çka do e bënte Varanen një nga mbrojtësit më të shtrenjtë në botë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Spanja në kolaps prej koronavirusit/ Real Madrid bën gjestin e madh

Publikuar

-

Koronavirusi po përhapet në mënyrë të frikshme në Spanjë, teksa numri i të infektuarëve dhe i viktimave po rritet ndjeshëm. Tashmë, spanjollët për shkak edhe se nuk e morën shumë seriozisht këtë të keqe, janë kthyer në vatrën më të ndezur në Europë, pas Italisë. Ndërkohë, ashtu si në italia, edhe Spanja po vuan mungesën […]

LEXO TE PLOTE