Connect with Us

Bregu ngre peshë korçarët me deklaratën e tij: Në Superligë nuk luaj me asnjë veç Skënderbeut

Sport

Bregu ngre peshë korçarët me deklaratën e tij: Në Superligë nuk luaj me asnjë veç Skënderbeut

Publikuar

-

I ftuar në “Rubrika Sportive”, Dejvi Bregu ka folur për vështirësitë që kishte në fillim të vitit aktual, por edhe për disa çështje të tjera,

Golin e festoj me nerv, sepse jam tip që ndonjëherë i vuaj gjërat. Kur shënoj i shkarkoj të gjitha gjëra.

2019 ka qenë një fillim horror, për shkak të dëmtimit, që më la 3 muaj larg fushave. Më pas gjeta forcën, për të marrë veten. Synimi im nuk është që të shënoj shumë gola, por të shënoj gola që vlejnë për ekipi.

Nuk kam marr numrin10, pasi ka qenë i zënë nga Gripshi, dhe nuk kam ndonjë kundërshtim. Por kam marrë 23 për shkak të ditëlindjes së babait.

Dua ta harroj, humbjen me Laçin në Korçë. Një fitore që e kam shijuar shumë, ishte fitorja ndaj Bylisit dhe ishte situata që të kthenim rezultatet në anën tonë.  Golin ndaj Laçit në transfertë do të vlerësoja si më të mirin.

Merkato? Jam në kontratë me Skënderbeun dhe nuk varen nga mua, por nga klubi im. Unë jam i detyruar të jap më të mirën për këtë klub.

Në Superiore do i qëndroj besnik vetëm Skënderbeut, pasi më kanë mirëpritur shumë mirë të gjithë. Nuk do të isha më mirë në ndonjë ekip tjetër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE