Connect with Us

E pabesueshme në derbin e Londrës/ Chelsea përmbys Arsenalin në 4 minuta

Premier Liga

E pabesueshme në derbin e Londrës/ Chelsea përmbys Arsenalin në 4 minuta

Publikuar

-

Është mbyllur takimi mes Arsenalit dhe Chelsea, me fitoren e Bluve të Londrës 1-2. Edhe pse Arsenali arriti të shënojë i pari me anë të Aubameyang, nuk arriti të ruajë epërsinë, duke u ndëshkuar dy herë në minutat e fundit.

Ishte Jorginho ai që shënoi në minutën e 83-të, duke përfituar nga një gafë e portierit gjerman, Bernd Leno. Ky i fundit nuk lexon mirë një krosim dhe i lë portën e boshatisur mesfushorit të Chelsea. Katër minuta më vonë, Chelsea shënon sërish, me anë të një kundërsulmi.

Abraham dhe Willian janë shumë të shpejtë për mbrojtjen e Arsenalit. Anësori brazilian pason në qendër për te sulmuesi Abraham, i cili ndëshkon Lenon për herë të dytë në këtë takim. Arsenali vazhdon të zhgënjejë nga ndeshja në ndeshje, ndërsa Chelsea rikthehet te fitoret dhe duket se do të luftojë deri në fund për një vend në UEFA Champions League.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: