Connect with Us

Garonte dhe Tare, ja kush është shpallur drejtori më i mirë i vitit në Itali

Seria A

Garonte dhe Tare, ja kush është shpallur drejtori më i mirë i vitit në Itali

Publikuar

-

Ditën e sotme është zhvilluar edhe ceremonia e ndarjes së çmimeve Golden Soccer Awards që është mbajtur në Dubai. I nominuar në kategorinë e drejtorit sportiv më të mirë të vitit ka qenë edhe emri i shqiptarit Igli Tare.

Ky i fundit ka arritur një sukses të madh në këtë post, ku ia ka dalë të gjurmojë shumë talente dhe duke formuar një ekip konkurrues te Lazio.

Megjithatë, fituesi i këtij çmimi është shpallur Andrea Berta, që mban postin e drejtorit sportive në skuadrën e Atletico Madrid. Të tjerë emra në garë ishin edhe Eric Abidal te Barcelona, Marc Overmars te Ajax.

Pavarësisht se në fund nuk arriti do që të dilte fitues, Tare e ka dëshmuar aftësinë dhe nuhatjen e tij për futbollistë të rinj, që në të ardhmen marrin një vlerë të madhe në treg. Vetë përfshirja e tij në mes 4 emrave përfundimtar në këtë ceremony flet qartë. Gjithashtu ish-futbollisti shqiptar ishte i vetmi përfaqësues i Serisë A në këtë garë./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: