Connect with Us

Konsiderohej si pasardhësi i Buffon/ Portieri i njohur përfundon tek ekipi i vendit të fundit

Seria A

Konsiderohej si pasardhësi i Buffon/ Portieri i njohur përfundon tek ekipi i vendit të fundit

Publikuar

-

Mattia Perin është përfolur shumë në Itali, sidomos në vitin 2013, kur ishte pjesë e Pescaras në Serie A. Sezon fantastik në planin individual, me Perin që në atë kohë ishte vetëm 21 vjeç. Krahasime të shumta me legjendën Buffon për talentin, i cili u kthye tek ekipi që zotëronte kartonin e tij, Genoa.

Deri në vitin 2018 pjesë e Genoas, kur vjen edhe kapërcimi i madh. Perin firmos për Juventusin, me këta të fundit që paguan 14 milionë euro. Sidoqoftë, në këto dy vite në Torino, portieri nuk ka gjetur hapësirat e nevojshme, me një Szczesny në formë të jashtëzakonshme.

Rikthim i Buffon këtë sezon në “Allianz Stadium” ka bërë që Perin mos të aktivizohet për asnjë minutë, kështu që 27-vjeçari do të huazohet në janar. Ekipi i tij i ri pritet të jetë Genoa, me gardianin që do të rikthehet në “Luigi Ferraris”. Lajmin e bën të ditur “Gazzetta dello Sport” sipas të cilëve, Perin do të firmosë në ditët e para të janarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE