Connect with Us

Ky është formacioni më i mirë i dekadës së fundit/ A jeni dakord?

Sport

Ky është formacioni më i mirë i dekadës së fundit/ A jeni dakord?

Publikuar

-

Fundi i këtij viti mbyll edhe një dekadë tjetër të suksesshme të futbollit.

Gjatë këtyre 10 viteve të fundit kemi parë gola nga më spektakolarët, arritjet bindëse të Lionel Messit, si dhe magjitë e Cristiano Ronaldos me sferën në këmbë. E në kuadër të mbylljes së kësaj dekade, gazeta prestigjoze, “France Football” ka publikuar edhe formacionin më të mirë të këtyre 10 viteve të fundit.

Dominon kampionati spanjoll, që merr pjesë në këtë formacion me 4 futbollistë që aktivizohet aktualisht në La Liga. Bëhet fjalë për treshen e Realit të Madridit, Sergio Ramos, Marcelo dhe Luka Modric, si dhe ylli i Barcelonës, Lionel Messi.

Të tjerë futbollistë që kanë luajtur të paktën një herë në karrierë në vitet e fundit në Spanjë janë edhe futbollistë si Iker Casillas, Cristiano Ronaldo, Xavi Hernandes, Andres Iniesta dhe Neymar Jr. Formacioni plotësohet nga dy mbrojtësit, Virgil van Dijk dhe Philip Lahm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE