Connect with Us

Ky është stadiumi më i veçantë në botë/ Zbuloni arsyen (foto)

Sport

Ky është stadiumi më i veçantë në botë/ Zbuloni arsyen (foto)

Publikuar

-

Stadiumi i parë në botë i futbollit i bërë pothuajse tërësisht nga druri, do të jetë shtëpia e Forest Green Rovers, pasi është dhënë leja e ndërtimit. Projektuar nga “Zaha Hadid Architects”, ky stadium do të ketë kapacitet prej 5 mije vendesh dhe do të jetë stveadiumi më i gjelbër i futbollit në botë. Kështu raporton faqja zyrtare e klubit anglez.

Një propozim origjinal u refuzua nga Këshilli i Qarkut në qershor të këtij viti, përpara se planet e rishikuara të aprovoheshin dhe të jepej leja e ndërtimit. Stadiumi do të jetë pranë një kryqëzimi dhe vjen së bashku me parkim në dy zona, njëra prej të cilave do të jetë funksionale edhe në përditshmëri.

Në një intervistë në faqen e Forest Green Rovers, numri një i klubit Dale Vince tha: “Unë mendoj se është vendimi i duhur. Ky është një projekt i shkëlqyer. Ishte e befasi mënyra si na refuzuan në fillim, por tani jemi gati për të nisur punimet”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: