Connect with Us

Memushajn e përjashtojnë nga ekipi, kjo është arsyeja

Sport

Memushajn e përjashtojnë nga ekipi, kjo është arsyeja

Publikuar

-

Ledian Memushaj është lënë jashtë skuadrës te Peskara për ndeshjen e sotme kundër Kievos. Shkak për këtë ndëshkim është bërë një përplasje verbale mes mesfushorit të Kombëtares shqiptare dhe trajnerit Luçiano Zauri. Peskara mundi Livornon e Tramexanit me rezultatin e pastër 2-0, por vlonjati u urdhërua të linte fushën në minutën e 82-të, pasi trajneri mendoi për zëvendësim.

Mediat italiane raportojnë se Memushaj është shprehur i pakënaqur dhe i ka kërkuar llogari trajnerit për 6 zëvendësimet e këtij sezoni. Zauri nuk e ka toleruar reagimin e mesfushorit shqiptar dhe i ka kërkuar që të ketë më shumë respekt për shokët, pasi edhe ata dëshirojnë që të luajnë.

Zauri i ka vënë në dukje Memushajt se zgjedhjet janë e drejtë ekskluzive e tij. Ndërkaq, një ditë më pas, media italiane raportonte se Memushaj nuk është grumbulluar fare për ndeshjen kundër Kievos, sot në orën 12:00. 33-vjeçari Memushaj ka luajtur 16 ndeshje këtë sezon, ka shënuar 2 gola në Serinë B dhe është ndëshkuar tri herë me karton të verdhë.

Peskara renditet aktualisht në vendin e 10-të me 25 pikë, një më pak se Salernitana e vendit të tetë, pozicion që të jep mundësinë të luash për “play of”. Ka shumë të ngjarë që pas përplasjes së fundit me trajnerin, Memushaj të mendojë edhe për një destinacion tjetër gjatë janarit, duke qenë se deri tani ofertat në adresë të vlonjatit nuk kanë munguar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: