Connect with Us

Nis merkatoja në Korçë, Skënderbeu piketon dy lojtarë të Tiranës dhe një të Partizanit

Sport

Nis merkatoja në Korçë, Skënderbeu piketon dy lojtarë të Tiranës dhe një të Partizanit

Publikuar

-

Drejtuesit e Skënderbeu kanë nisur punën për të bërë goditjet e duhura në merkaton e dimrit, në mënyrë që të kënaqnin trajnerin Ilir Daja.

Korçarë janë duke mbikëqyrur futbollistë, që mund të dalin të lirë nga ekipet ku luajnë aktualisht. Rasti ideal është ai i Dorian Kërçikut, i cili sapo është larguar nga Tirana duke mbyllur bashkëpunimin me bardheblutë.

Për Kërçikun duket se bisedimet janë në rrugën e duhur, por Skënderbeu është duke pritur zhvillimet të reja, për një tjetër mbrojtës të Tiranës.

Bëhet fjalë për Eni Imamin, i cili pëlqehet mjaft nga trajneri i Skënderbeut. Korçarët janë duke studiuar me kujdes situatën dhe nëse Imami kërkon të ndryshojë ambient, bardhekuqtë e presin krahë hapur.

Por në rast se kjo tratativë do të dështonte drejtuesit e Skënderbeut janë duke monitoruar një tjetër pistë. Bëhet fjalë për Esin Hakajn e Partizanit, i cili ashtu si Imami, nuk ka pasur shumë minuta gjatë këtij sezoni.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: