Connect with Us

Ronaldo hakmerret ndaj Messit, portugezi fiton çmimin e madh

La Liga

Ronaldo hakmerret ndaj Messit, portugezi fiton çmimin e madh

Publikuar

-

Lionel Messi ka dominuar ndaj Cristiano Ronaldos në çmime individuale për këtë vit. Argjentinasi i rrëmbeu Topin e Artë duke e parakaluar në garën për këtë çmim. Ylli i Juventusit ka shijuar një hakmarrje të vogël në Dubai, aty ku u shpërndanë çmimet “Global Soccer Awards”.

Vendi i parë ka shkuar për Ronaldon i cili ka tërhequr trofeun si më i miri i vitit. Portugezi mund të ngushëllohet me këtë fitore, por sigurisht që flasim për një çmim dytësor. Lojtari i ri më premtues është zgjedhur një tjetër portugez, pasi Joao Felix rrëmbeu çmimin.

Liverpooli pati përfaqësuesit e tij me teknikun Jurgen Klopp që meritoi çmimin si më i miri i vitit, ndërsa pjesë e çmimeve ishte dhe portieri Alisson. Braziliani shijoi triumfin si “Gardiani” më i mirë. Miralem Pjanic mori çmimin e karrierës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: