Connect with Us

Trashi nuk fshihet, pret transferimin e bujshëm për karrierën e tij

Sport

Trashi nuk fshihet, pret transferimin e bujshëm për karrierën e tij

Publikuar

-

Lorenc Trashi nga emisioni “Rubrika Sportive”, ka folur për vitin 2019, ku sigurisht veçon fitimin e titullit kampion.

2019-ta? Primarja ka qenë kampionati duke parë rëndësinë e objektivave si ekip. Ishte arritje shumë e madhe për gjithë stafin dhe lojtarët. Është arritja pastaj me kombëtaren, debutimi me gol është ëndërr për futbollistët.

Nota? Do t’i vija vetes notën 7. Duke parë dhe pozicionin, si mbrojtës, po të isha mesfushor e sulmues do i vija një notë më të lartë.

Nuk e kam peng, se unë e kam provuar çdo rol, vetëm portier më ka mbetur te Partizani. Kam bërë shumë role, kam kaluar shumë trajnerë e kam luajtur në shumë pozicione, por kam gjetur rehati si mbrojtësi i majtë.

Kombëtarja? Të gjithë ata që janë në Superiore apo moshat duhet të stërviten për të luajtur fillimisht në kampionatin tonë e shiten më pas jashtë. Nuk e fsheh që e pres transferimin, për të plotësuar CV-në. Por duhen bashkuar që të gjitha gjërat që të ndodhë”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE