Connect with Us

VAR po shkatërron futbollin/ Video: Tërbohen tifozët me këtë gol të anuluar në ndeshjen e Liverpoolit

Premier Liga

VAR po shkatërron futbollin/ Video: Tërbohen tifozët me këtë gol të anuluar në ndeshjen e Liverpoolit

Publikuar

-

Një tjetër incident i VAR që ka shkaktuar polemika. Wolves ka barazuar ndaj Liverpoolit në minutën e 3’ shtesë të pjesës së parë. Lojtarët kanë festuar si të çmendur, por pak më pas arbitri ka sinjalizuar se goli po rishikohet nga VAR.

Pas rreth dy minutave, VAR ka vendosur ta anulojë për pozicion jashtë loje, një vendim që ka acaruar së tepërmi tifozët si brenda ashtu edhe jashtë stadiumit.

Sulmet ndaj VAR janë duke u shkruar në çdo sekondë në Twitter, madje edhe komentatorëve të ndeshjes nuk i ka pëlqyer aspak kjo mënyrë e të gjykuarit.

Tifozët njëzëri: Hiqeni VAR, po shkatërron futbollin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE