Connect with Us

Video: Liverpooli fiton ndaj “Ujqërve” dhe fluturon drejt titullit/ VAR-i protagonist

Premier Liga

Video: Liverpooli fiton ndaj “Ujqërve” dhe fluturon drejt titullit/ VAR-i protagonist

Publikuar

-

Liverpooli ka mposhtur 1-0 Wolves për javën e 20-të të Premier League, duke rritur kështu akoma edhe më shumë diferencën nga ndjekësit.

Të zotët e shtëpisë e nisën mjaft vrullshëm takimin duke rrezikuar që në minutat e para, por Salah bën një gafë të madhe në minutën e 3′.

Të kuqtë kaluan në avantazh në minutën e 42′ me Sadio Mane. Ishte një gol për të cilin duheshin pritur 5 minuta për t’u konfirmuar. Mane ka shënuar pas spondit të Lallana me shpatull, por lojtarët e Wolves kanë pretenduar për prekje të topit me dorë të Van Dijk. VAR-i e cilësoi gol të rregullt.

Miqtë barazuan shifrat në minutën e fundit shtesë të pjesës së parë, por goli u anulua në mënyrë të habitshme nga VAR-i.

Pjesa e dytë nuk solli ndryshim të rezultatit. Pas kësaj fitoreje, Liverpooli kryeson me 55 pikë, 13 pikë më shumë nga Leicester i vendit të dytë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: