Connect with Us

Zbulohet emri i ekipit europian që do shërbimet e lojtarit të Skënderbeut

Sport

Zbulohet emri i ekipit europian që do shërbimet e lojtarit të Skënderbeut

Publikuar

-

Ekipi i Zilinës në Sllovaki, është në kontakt të vazhdueshëm për të marrë shërbimet e sulmuesit vlonjat të Skënderbeut, Dejvi Bregut, i cili gjithnjë e më shumë është larg korçarëve.

Insistime të gjata këto nga ana e të dyja klubeve që kanë kohë që ndjekin nga afër futbollistin e Skënderbeut.

Së fundmi, mësohet se pas një kohe të gjatë me vëzhgime dhe interesime, skuadra sllovake më në fund është paraqitur në dyert e klubit korçar me një ofertë zyrtare për Dejvi Bregun. Nga sa raportohet nga burimet pranë bardhekuqve, ekipi që kërkon fitimin e titullit në kampionatin sllovak, ka kërkuar shërbimet e vlonjatit, duke shprehur gatishmërinë për të derdhur në arkat e klubit korçar shumën prej 200 mijë eurosh në këmbim të lojtarit.

Kjo duket se është oferta e parë zyrtare që vjen në zyrat e klubit korçar në ditët e fundit të këtij viti. Oferta e Zilinës duket se ka rritur optimizmin e futbollistit, që kërkon largimin me çdo kusht jashtë Shqipërisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE