Connect with Us

Zyrtare: Futbollisti më i kërkuar në Europë zgjedh klubin e ri

BundesLiga

Zyrtare: Futbollisti më i kërkuar në Europë zgjedh klubin e ri

Publikuar

-

Erling Braut Haaland ka firmosur me Borussia Dortmund, ndërkohë që janë zbuluar edhe detajet e marrëveshjes. Verdhezinjtë bënë me dije se kontrata do të jetë e vlefshme deri në vitin 2024, ndërkohë që në total kanë shpenzuar 45 milionë euro.

20 prej tyre shkojnë për RB Salzburg, pasi klauzola e largimit aq ishte. Gazetari i Gazzetta Dello Sport, Nicolo Shcira, shkruan se babai i Haaland, ka marrë 10 milionë euro nga kjo marrëveshje, ndërsa për menaxherin Mino Raiola në llogari kanë shkuar 15 milionë të tjera.

Sa i takon pagës, Haaland në dy vitet e para do të përfitojë 6 milionë euro neto në sezon, ndërsa në dy sezonet e tjera do ta ketë 8 milionë euro. Pas dy ditëve të para të kontratës, aktivizohet edhe një klauzolë që i jep mundësinë sulmuesit të largohet. Shifra e saj nuk dihet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lufta ndaj koronavirusit/ Ekipet e Bundesligës bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Nga

Një lajm i mirë vjen nga futbolli gjerman. Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me Dortmund, RB Leipzig dhe Leverkusen, do të dhurojnë 20 milionë euro, […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pasojat e izolimit/ Portieri i klubit gjerman vishet si femër (video)

Publikuar

-

Portieri i Union Berlin në Bundesliga, Rafal Gikiewicz, e ka tepruar me videon e fundit të publikuar. Futbolli në Gjermani është shtyrë minimalisht deri me datë 30 prill dhe futbollistët, vazhdojnë të jenë në karantinë. Nuk ka vetëm video gazmore që shpërndahen në internet nga futbollistët, por dhe video të çuditshme, që na bëjnë të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski dhe gruaja e tij bëjnë gjestin e madh/ Dhurojnë shifrën e majme për luftën ndaj koronavirusit

Publikuar

-

Pasi Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich dhuruan nga 1 milion euro secili donacion për të ndihmuar për Koronavirusin, radhën e kishte një tjetër lojtar i Bayernit për të bërë një donacion të tillë. Robert Lewandowski dhe partnerja e tij, Anna Lewandowski, kanë dhuruar plot 1 milion euro donacion, një shifër e majme dhe që do […]

LEXO TE PLOTE